Engel Olma Umut Ol

Tuba Acar

Ayşe Gültekin

Akdeniz Üniversitesi
Sosyal Medya Projesi
Hayat bizi bazen zorluklar ve hastalıklarla yüz yüze getiriyor. Serebral palsi; doğum öncesinde, doğum sırasında ve doğum sonrası erken dönemdeki, beyin hasarı sonucu ortaya çıkan, ilerleyici olmayan ancak yaşla birlikte değişebilen, hareketi kısıtlayıcı, kalıcı motor fonksiyon kaybı, postür ve hareket bozukluğu. Hayatına eksik başlamışların hikayesini ele almaya çalıştığımız projemizde  hayata engel olmayıp, umutla dolu yolculuklara çıkmalarını istiyoruz.

Türkiye’de 150.000’in üzerinde Serabral Palsi hastası olmasına rağmen çok bilinmeyen hastalığı  tanıtmak amacıyla kurduk.  www.engelolmaumutol.com  Serebral palsi hastalığıyla ilgili birçok içeriği içinde bulunduran insanlara yardımı dokunan, bilgilendiren, bilinçlendiren bir site yaptık.

Serepral Palsi hastası olan bireylerin hayata bağlılığını dile getiren hikayelere yer verdiğimiz sitemizde akademik yazılar ve nörolojik diğer derneklerle beraber ulaşabilecekleri nörolojik anabilim dallarının adresleri de mevcut. Sosyal medya hesaplarıyla birlikte önemli içeriklerle hastalığa dikkat çekmek ve Serebral Palsili Çocuklar Derneği( SERÇEV)’e destek olmak çabası içindeyiz.
Sosyal Medya Projesi