Hakan ÇELİK

Hakan ÇELİK

10 Eylül 1969’da Beyoğlu’nda doğdu. 1990 yılında İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi'nden mezun oldu. Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde Avrupa Birliği’nin Siyasi Yapısı, İletişim Fakültesi'nde ise Radyo Televizyon Sinema bölümünde Bilim Kurgu Sineması, Londra City University’de uluslararası ilişkiler yüksek lisans programlarına devam etti.

Dünyanın 100'ü aşkın ülkesinde gazeteci olarak bulundu. ABD Dışişleri Bakanlığı’nın bursu ile Washington, California ve Oklahoma’da çalışmalar yaptı. Japonya, Fransa ve Almanya Dışişleri bakanlıklarının programlarına katıldı. 10 farklı dönemde Japonya’da bulunan Hakan Çelik Türkiye’deki az sayıda Japonya uzmanından biridir.

Trenler ve uçaklardan otomobillere kadar farklı ulaşım modelleri üzerinde uzmanlığa sahip olan Çelik, aynı zamanda dünya çapında tanınmış otomobil/teknoloji/seyahat yazarıdır.  Müzikle ilgili çalışmalarını da sürdüren Hakan Çelik, büyük bir ses- müzik arşivine sahiptir. Aynı zamanda bir seslendirme sanatçısı olup, çeşitli programlar ve TV yayınları için seslendirmeler yapmakta, toplantı ve konferanslarda konuşmacı olarak görev almaktadır.

Türkiye'nin ilk özel radyocularındandır. BBC Glasgow, NTV Radyo, Show Radyo, TRT Radyoları ile Habertürk TV ve Kanal 24’te programlar yaptı. Halen Posta Gazetesi yazarlığı ve Ankara Temsilciliği görevini yürütüyor. TRT 3 Radyosu'nda "Tren Yolculuğu" adında müzik programı ile dinleyicilerine ulaşıyor. CNN TÜRK’ün klasik programlarından “Hafta Sonu”nu hazırlayıp sunuyor.

Hakan Çelik’in CNN Türk’teki hafta sonu yayınlarıyla ilgili arşive ekteki linkten ulaşılabilir.  http://www.cnnturk.com/haftasonu