Arda KUTSAL

Arda KUTSAL

Endüstri mühendisliği lisansı ve MBA derecesine sahip Arda Kutsal, Türkiye’nin lider medya ve teknoloji şirketlerinden Webrazzi’nin kurucusudur.

Geçmişte BT ve proje yöneticisi olarak önde gelen şirketlerde yöneticilik yapan Arda Kutsal, Argentum Ventures yatırım firmasında Teknoloji Yatırım Yöneticisi olarak görev yaparken Webrazzi’yi kurdu. Mevcut pozisyonuyla eşzamanlı olarak Webrazzi’de yerel ve bölgesel internet pazarına ilişkin yorum, analiz ve haberleri yayımlamaya başladı.

Kısa sürede alanında en bilinen yayın haline gelen Webrazzi, Arda Kutsal’ın yerel ve bölgesel internet girişimleri, yatırımlar ve stratejiler konusunda danışılabilecek en donanımlı isimlerden biri olarak kabul edilmesini sağladı. Arda Kutsal, bugün deneyim ve birikimini Webrazzi çatısı altında farklı uzmanlık alanlarında düzenlenen konferanslar ve yılda bir kez gerçekleşen kapsamlı ve uluslararası katılımlı Webrazzi Summit etkinliği yoluyla da paylaşmaya devam ediyor. Aktif bir melek yatırımcı olan Arda Kutsal, aynı zamanda Türkiye ve dünyada teknoloji şirketlerine erken aşama yatırımlar gerçekleştirmektedir.

Bugün Amerika ve İngiltere başta olmak üzere dünya çapında çeşitli şirketlerde ortaklıkları bulunan Arda Kutsal, kuantum bilgisayar teknolojileri üzerine çalışan Rigetti ve bioteknoloji şirketi Ginkgo Bioworks gibi önemli şirketlerin yatırımcısı pozisyonundadır. Arda Kutsal, Fortune dergisinin belirlemiş olduğu ‘40 yaş altı 40’ listesine 2011 yılından itibaren dahil edilmiş, Webrazzi’yle birlikte Forbes Türkiye’nin Ekim 2010 kapağında yer almıştır.