Ahmet YEŞİLTEPE

Ahmet YEŞİLTEPE

Uzun yıllar TRT ve NTV’nin Washington ve New York temsilciliklerini yürüttü. Bosna İç Savaşı ile NATO’nun Kosova’ya müdahalesinde, 11 Eylül Saldırıları, Irak ve Afganistan savaşları sırasında muhabir olarak görev yaptı.

2004 yılından itibaren, başta NTV’nin “Ana Haber” programı olmak üzere, çok sayıda aktüel haber programını hazırlayıp sundu. Doğuş Yayın Grubu bünyesinde dört yıl süreyle Radyolar Genel  Yayın Koordinatörlüğü’nü, beş yıl da NTVMSNBC Genel Yayın Yönetmenliği’ni üstlendi.

Televizyon haberciliğindeki çalışmaları ve NTV Radyo’da hazırladığı tarih programlarıyla TGC Sedat Simavi ve Çağdaş Gazeteciler Derneği’nin büyük ödüllerini kazandı. NTV Tarih, Condé Nast Traveller Türkiye ile National Geographic-Türkiye yayın kurulu üyeliği ve yazarlığını da yapan Ahmet Yeşiltepe, halen radyo ve televizyondaki programlarını sürdürmektedir. Ahmet Yeşiltepe son olarak NTV ve DYG’nun Dış İlişkiler ve Dış Haberler Koordinatörlüğünü yürütmektedir. Ahmet Yeşiltepe, BM Gazeteciler Derneği, Basın Konseyi Yüksek Kurulu ve İnternet Medyası Yönetim Kurulu üyesidir.