Geleceğin İletişimcileri Yarışması Ödül Töreni 2019

Hakkımızda

Bu yıl beşincisi düzenlenen “TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışması”, fikrini, hayalini, belki de kendini göstermek, geleceği bugünden başlatmak için bir fırsat…

ödül

TRT, Geleceğin iletişimcilerine kucak açıyor

Kurumumuz, gençlere yeni fırsatlar tanımak amacıyla oluşturduğu bu yarışma için, bir ödül heykelciği tasarladı. TRT ülkemizin yayıncılık alanındaki en köklü kurumu olduğu gerçeğini, ‘ağaç’ figürü ile yansıtmayı amaçladı. Kökleri geçmişe dayanan bu ağacın dalları, geleceğe uzanmaktadır. Heykelciğin giderek genişleyen sarmal yapı büyümeyi, dönüşümü ve sonsuzluğu tasvir etmektedir.

Ortaya çıkan ağaç figürünün dalları arasında yer alan çemberler, yaradılışın mükemmelliğini, çemberlerin sayısı da yarışmada yer alan 4 ana kategoriyi temsil etmektedir. Ağacın üstünde yer alan siyah küre ve üzerinde yer alan TRT yazısı, kurumumuzun, bu organizasyonun ev sahibi ve Türkiye’de yayıncılığın çekirdeği oluşunu sembolize etmektedir.

Türkiye ve dünyadaki en büyük yayıncılık okullarından/ekollerinden biri olan TRT, sizleri bu misyonla tasarlanmış ödül heykelciği ile buluşmaya davet ediyor.

TRT, GEÇMİŞTEN GELECEĞE…

Geçmiş Yıllarda Kazananlar

Kimler Katılabilir?

Türkiye, Balkanlar, Orta Asya ülkeleri ile KKTC üniversitelerinin iletişim alanında eğitim gören lisans öğrencisi...

Yarışma Kategorileri

Radyo Yayıncılığı, Televizyon Yayıncılığı, Sesli - Görüntülü Habercilik, İnternet Yayıncılığı

Jüri Üyeleri

Jüri üyeleri TRT Kurumundan ve medya alanındaki uzman kişi ve akademisyenlerden oluşturulmaktadır.

Katılım Koşulları

Radyo Yayıncılığı, Televizyon Yayıncılığı, Sesli - Görüntülü Habercilik, İnternet Yayıncılığı