KIRMIZININ UYKUSU

EMRE ÇELİK

Üsküdar Üniversitesi
Kısa Film

KIRMIZININ UYKUSU SİNOPSİS

Yirminci yüzyıl dönemi, yirmili yaşlarının başında olan genç kız, bombardıman uçaklarından kaçmaktadır. Ormana doğru koşar. Bombardımanın sona erdiğini sanan kız saklandığı yerden çıkar ve vurulur. Vurulmasının ardından çaresizce saklanacak bir yer arar ve hasar almış bir eve girer. Artık bitap düşmüş olan karakter acı içinde ölür.

Karakter, günümüz zamanında uyanır ancak yarasından eser yoktur. Sağ eline bağlı kırmızı bir balon görür, balon adeta kızın bir parçası gibidir. Günümüz dünyasını elinde balonuyla keşfetmeye başlayan ana karakter, insanların tüketim çemberinde hapsoluşuna ve böylece birbirlerinden kopuşuna, hayatın güzelliklerinden mahrum kalışına tanıklık eder. Bu yeni dünya düzeni karşısında büyük hayal kırıklığına uğrar ve kendini dünyaya ait hissedemez. Aidiyet duygusunu en çok kurabildiği tek yere, sığındığı yıkık eve geri döner ve orada yok olur.

 

YÖNETMEN ÖZGEÇMİŞİ

Emre Çelik, 10 Ocak 1996 tarihinde İstanbul'da doğdu. 2015 yılında Selçuk Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümüne girdi. 2016 yılında yatay geçişle Üsküdar Üniversitesi'ne geçti, lisans eğitimine halen burada devam etmektedir. İlk kısa filmi Kırmızının Uykusu'yla sinema dünyasında yerini almak için ilk adımını atmış bulunmaktadır.


 

YÖNETMEN

EMRE ÇELİK

 

SENARYO

İREM GÜNŞEN

 

GÖRÜNTÜ YÖNETMENİ

EMRE ÇELİK

 

KAMERA

EMRE ÇELİK

 

KURGU

EMRE ÇELİK

 

SANAT YÖNETMENİ

BİROL RECEP DALYAN

 

IŞIK

BAKİ KALMA

 

SES KURGUSU

EMRE ÇELİK

 

MÜZİK DANIŞMANI

EGEMEN YILMAZ

 

PROJE DANIŞMANI

CAN DİKER

 

OYUNCULAR

GİZEM NUR DURMUŞ

BAKİ KALMA

GÜLÇİN SENA UZUNÇİÇEK

İREM GÜNŞEN

BİROL RECEP DALYAN

MURATHAN YILMAZ

FURKAN SARIÇAMLIK

ERAY KUTAY


 

 
Kısa Film