Panzehir TV

Musa Emir Şen

Osman Ünal

Kaan Güven

Selçuk Üniversitesi
İnternet Sitesi


Panzehir.TV” den herkese kocaman bir merhaba!

Biz Kimiz?

Neleri amaçlıyoruz? Neler yapacağız? Kimlere hitap ediyoruz? Sorularından daha çok, aklınıza takılan başka bir soru olduğunu düşünüyorum. “Neden Panzehir?”  O yüzden önce adımızın nereden geldiğini sizlere açıklamak istiyoruz;
Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğrencileri olarak teknolojinin günden güne vücudumuza yayılan tatlı bir zehir olduğu kanaatine vardık. İşte tam bu noktada Panzehir devreye giriyor. Bizler enerjisi tavan, keyifleri gıcır teknoloji seven öğrenciler olarak okuyucularımıza her daim güncel haberleri sunuyoruz.
 

Neyi Amaçlıyoruz?

Teknolojiyi etkin kullanma seviyesini arttırmak, ürünleri detaylı inceleyerek kafanızdaki soru işaretlerini kaldırmak. Piyasaya ait notları kendi yorumumuzla, ne gibi etki yaratacağı hakkında öngörüler de bulunmak. “Gerekli mi? Değil mi?” konularıyla beraber bu zamana kadar alışıla gelmiş tabuları yıkmak ve gerçekten sorgulanmasını sağlamak. Teknolojiye dair güncel haberleri iletmek. “Nasıl Yapılır?” konuları ile neyin nasıl yapılacağından, en uyuz problemlerin bile bir çözümü olduğunun altını çizeceğiz. Biz buna aynı zamanda “Rehber” diyoruz.
Kısacası bizler, saf bilgiyi amaçlıyoruz. Teknolojiden daha da fazla faydalanmanızı. Paranızı neye harcadığınızı veya harcayacağınızı göstermek istiyoruz.

Kime Hitap Ediyoruz?

Yalın bir dille, basit ve kademeli anlatımlarla her yaş kitlesine ve teknoloji müptelalarından tutunda, teknolojiden fazla anlamayan her iki insan kitlesine de hitap ediyoruz. Çözümleri olabildiğince sade, bilgiyi olabildiğince sade aktarmaya çalışıyoruz. Böylece herhangi bir konuya yabancı olsanız bile, zorlanmadan bizleri takip edip, sorunlarınızı çözebilir ve teknolojiye dair gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

Farkımız Nedir?

Kendimizi övmek gibi olmasın ama Panzehir TV olarak şablonumuzda kullanıcı ile interaktif etkileşimi hedefleyen bir tasarım kullandık. Okuyucularımız sadece bilgiyi okumakla kalmayıp kendi fikir ve düşüncelerini detaylıca söyleyebilecekleri özel tasarlanmış yorum ve puanlama bölümünü kullanabilmekte.Okuyucularımızın değerlendirmeleri kadar kişisel bilgilerinin güvenliği de bizim için çok önemli bizde iletişim güvenliğini arttırmak için SSL sertifikası kullandık bu sayede tüm trafik şifrelendi. Dolayısıyla internet sitemizde gezen kullanıcıların bilgileri güvence altına alınmış oldu.Tabii bunlar bizim gibi dinamik gençler için sadece başlangıçtı ! Okuyucularımızın hayatını kolaylaştıracak en önemli çalışmamız  Chrome Push Notification sisteminde oldu.
Bu özellik sayesinde bir kere izin verdikten sonra, tarayıcınız kapalı dahi olsa en güncel haberlere cep telefonunuzdan (Android ve IOS) / Chrome tabanlı tarayıcınızdan (Chrome / Yandex Browser vb.) bildirim şeklinde çıkmakta, otomatik ağ senkronizasyonu sayesinde sitemize girilen haberler aynı anda Facebook ve Twitter'daki takipçilerimize de ulaşmakta.Sitenin RSS ayarları yapılmış olup tüm RSS aplikasyonlarından güncel haberlere anlık ulaşılabilmekte. İnternet sitemizin tablet, telefon ve mini sürümleri kullanıcıların tercihine sunulmuştur. İstenilen platformandan etkin ve hızlı bir şekilde erişim sağlanmakta. Sitemizdeki teknoloji sohbetlerimiz aynı anda podcast şeklinde Itunes`e de yüklenmekte.

Herkese teknolojiyi sevdirmeye geldik ! Merhaba, Panzehir’e hoşgeldiniz!
 
İnternet Sitesi