Acil Durum Eğitimleri

Yasin Muhammet Yavuz

Atatürk Üniversitesi
İnternet Sitesi (Blog, Tematik Haber Siteleri)

https://www.acildurumegitimleri.org

Bu platform Acil durumlar hakkında eğitim vermeyi planlayan bir eğitim platformu. Şuanda TAM SÜRÜMÜNÜN alt yapısını hazırlıyorum. Sitenin BETA sürümünü yayınladım. Yazılım, tasarım ve eğitim içeriklerini tek başına hazırladığım için biraz yavaş ilerliyorum.

Şuanda be platformun geliştirilmesi ve kullanıcıların daha fazla etkileşim içine girerek eğitim almasını sağlayacağı oyunlu uygulamaları araştırıyor ve tasarlıyorum. Sektör bazında benzer bir çok platform olmasına rağmen sağlam temelleri olan bir platform halen bulunmamaktadır. Türkiye ve dünyada acil durumlar hakkında bilgi aktarımının zayıf ve bilgi kirliliği ile dolu olduğunu gördüğüm için (Tam sürümde Atatürk üniversitesi hocalarının desteği ile) akademik temellere dayalı ve eğlenceli bir eğitim platformu hazırlama kararı aldım. Sosyal medya üzerinde yaptığım testlerle ve olumlu geri dönüşlerle bu platformun ne kadar gerekli olduğunu bir kez daha kanıtlamış oldum.

Bu platform temmuz eylül ayından itibaren
tam sürümünde paylaşmayı planladığım;

*Oyunlaştırılmış (Puan, Seviye, Karakter, karakter davranışları yönlendirme)
*Genel başarı sıralaması
*Bölge ve şehirdeki başarı sıralaması
*Platform içerisinde kullanıcıların etkileşim kuracağı blog
*Akademik makale ve araştırmalar
*Çocuk ve gençlere yönelik saha etkinlikleri ve toplantıları
*Kamu spotları

gibi bir çok konuda geliştirmeler yapıyorum. Bu ve bunun gibi bir çok konuda araştırma yaparak geliştirmeye çalışıyorum. Eğitim platformunun kısa özetini jpeg formatındaki görsellerlede anlatmaya çalıştım.


İnternet Sitesi (Blog, Tematik Haber Siteleri)