Nazlı ÇELİK

Nazlı ÇELİK

1977 İstanbul doğumlu. İlk ve orta okulu İstanbul'da Özel Dost Koleji'nde, liseyi İsviçre'de T.A.S.I.S yatılı okulunda bitirdi. Amerika'nın Boston şehrindeki Emerson Üniversite'sinden Televizyon-Video ve Psikoloji bölümlerinde çift anadal yaptı, yüksek onur listesine girerek mezun oldu.
1999 yılında işe başladığı NTV Haber Merkezi'nde 6 yıl polis-adliye muhabirliği yaptı. 2002 yılında Amerikan Dışişleri Bakanlığı'nın davetlisi olarak Beyaz Saray ve Pentagon gezilerini de içeren "Televizyon Gazeteciliği" programını tamamladı.
Star Televizyonu'nda  yaklaşık iki yıl gece haberlerini, yine 2006'da  Erdoğan Aktaş ile "Kırmızı Koltuk" programını sundu. Star TV'de Haziran 2006 -Şubat 2008  tarihleri arasında Ana Haber Bülteni'ni sundu. Eylül 2008'den Ekim 2011'e kadar haber merkezinin Hafta Sonu Ana Haber masasındaydı.  Aynı kurumda sırasıyla haber müdürü, haber koordinatörlüğü görevlerini üstlendi.
2011 yılından beri Star Ana Haber'i sunmakta ve Genel Yayın Yönetmenliği görevini sürdürmektedir.
İlk ödülünü, 2004 yılında Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nden "İlhami Erdil" röportajı ile alan Nazlı Çelik'in 6 Altın Kelebek'in yanı sıra, en iyi sunucu, en iyi kadın sunucu ödülleri başta olmak üzere pek çok ödülü bulunmaktadır.
Bir kızı olan Nazlı Çelik İngilizce ve İtalyanca biliyor.