Mehmet AKBAY

Mehmet AKBAY

Mehmet Akbay, nam-ı diğer Gezegen Mehmet, 29 Mayıs 1969 tarihinde Gaziantep doğumlu. İlkokul'un ilk iki yılını Gaziantep’te, sonraki üç yılını ise İstanbul’da tamamladı.
İlk gençlik yıllarında mobilya dekorasyon işiyle uğraşan Gezegen Mehmet, 1993 yılında Muğla’nın Ortaca ilçesinde yer alan bir radyo stüdyosunun deklarasyonuyla ilgilenirken yayın yapma isteğini dile getirir ve bu isteği kabul görür. Gezegen Mehmet, Ortaca FM’de hafta içi her akşam saat 22:00 'da  “SEVGİ DUVARI” adıyla ilk radyo programını yapmaya başlar.
Ortaca FM’de başladığı radyoculuk kariyerine bir süre sonra Dalaman Sahil FM, Akdeniz FM gibi yerel radyolarda devam eder. Radyo programının adı da Akdeniz FM’de, şimdi olduğu gibi “Mehmet’in Gezegeni” olarak değişir.
Giderek profesyonelleştiği radyoculuk mesleğinde, Kral FM’le tanışması 1994 yılına denk gelir. Kariyeri esnasında Türk müziğinin dev isimlerini programlarına konuk alan Gezegen Mehmet, çeşitli sosyal sorumluluk projelerine de öncülük eder. Kral FM’le ve başarı grafiği “çok çalışarak” gittikçe yükselir.
Gezegen Mehmet, program yapımcısı olarak başladığı Kral FM yolculuğuna şuan da Kral Grubu  Genel Yayın Koordinatörü olarak devam ediyor.
008 yılında okuyucularla buluşturduğu  “Mehmet'in Gezegeni Gemileri Yaktım” isimli ilk kitabı ile de yaşadığı zorlu ve bir o kadar da istikrarlı hayatını bu kitapla satılarla döker Gezegen Mehmet……
Kararlığı ve inancı sayesinde hayalini kurduğu kariyere ulaşan Gezegen Mehmet’in en büyük hayallerinden biri de  Üniversite okumaktır. Bunun için ilk olarak  dışardan ortaokul ve liseyi bitiren  Gezegen Mehmet, sonra üniversite sınavlarına girerek Maltepe Üniversitesi Gazetecilik bölümünü kazanır büyük hayali olan üniversite diplomasına da kavuşur. Gezegen Mehmet, Radyo programcılığı ve yöneticilik kariyerinin  yanı sıra programında; sosyal olaylara, yardım projelerine de desteklerini her daim gösterir ve kendi deyimi ile Türkiye’nin Ses’i olur."