Emine'nin Penceresinden Pandemi

Javidan Afandiyev

Akdeniz Üniversitesi
Radyo Belgeseli

AÇIKLAMA

80 yaşındaki Emine Demir Uçar ile yapılan röportajlarda Pandemi sürecinde yaşlı olmak konusuna cevap bulunmaya çalışılıyor.

 

EMİNENİN PENCERESİNDEN PANDEMİ

Röportajı yaptığımız EMİNE DEMİR UÇAR’IN YORUMUYLA - Müzik - Ela gözlüm ben bu, Elden gidersem, Zülfü perişanım, Kal melul melül, Kal melul melül, Kerem et aklından, Çıkarma beni, Ağla gözyaşını, Sil melul melül ) ( 00.22 “ )

SİNYAL – EMİNENİN PENCERESİNDEN PANDEMİ ( 00.24 “)

MÜZİK -  CEM ADRİAN – ELA GÖZLÜM – ( 00.43 “ sonra fona düşüyor )

SUNUCU -  Ömür dediğin günden gidiyor. Kim bilir, daha kaç güneş yükselir üstümüzden? İlkokul sıralarındaki yıllar, dün gibi aklımda. Her güne, yeni şeyler öğrenme arzusuyla uyanmam bundandır belki? Yaşamak, sadece nefes almak değil ki! Güldüğüm, ağladığım, mutluluktan evlere sığamadığım yıllara, penceremden bakıyorum. –  ( 01’.11” )

RÖPORTAJ 1  - EMİNE DEMİR UÇAR –  ( 01’. 54” )

( FONDA EMİNE DEMİR UÇAR’IN YORUMUYLA - MÜZİK - Ela gözlüm ben bu, Elden gidersem, Zülfü perişanım, Kal melul melül, Kal melul melül, Kerem et aklından, Çıkarma beni, Ağla gözyaşını, Sil melul melül ) ( 02’.02” )

MÜZİK - EMİNE DEMİR UÇAR’IN YORUMUYLA – Çekme Kaşına, Beni Ağlatırsan Doyma Yaşına, Ağla Göz Yasini, Sil Melül Melül Yeter Ey Sevdiğim Sen Seni Düzet Karaları Bağla, Beyazı Çöz At
O Nazik Ellerin Bir Daha Uzat Ayrılık Şerbetin Ver Melül Melül
 ( 02’.31” )

MÜZİK - CEM ADRİAN – ELA GÖZLÜM ( 02’.39” MÜZİK FONA DÜŞER )

SUNUCU -  Daha yaşanacaklar günler, söylenecek sözler, gidilecek yollar varmış meğer! Keş keler ve keş keler… Heybemde birikenler avutuyor günü. Zaman geniş, zaman uçsuz bucaksız… Bir ses, bir renk, belki bir türkü oluyor geçmişi doğuran. ( 03’.03” )

FON - CEM ADRİAN – ELA GÖZLÜM ( 03’.12” )

FON – ALİYE ERKILIÇ – ELA GÖZLÜM ( 03’.38” )

RÖPORTAJ 2 - EMİNE DEMİR UÇAR  ( 03’.41” )

MÜZİK - ALİYE ERKILIÇ – ELA GÖZLÜM ( 03’.45” )

SUNUCU  - Dingin, ağır ilerleyen vakitler nasıl da çağırıyor eski beni… Bir sahil kasabasındayım. Dostlarla şen kahkahalarımız yükselmekte. Siyah beyaz ama renkli yıllar. Özlemle bekleyişler bitecek ve yine gelecekler, kucaklaşacağız. Çocukları büyürken göreceğiz. ( 04’.09” )

MÜZİK  - ALİYE ERKILIÇ – ELA GÖZLÜM ( 04’.17” )

FON – ALİYE ERKILIÇ – ELA GÖZLÜM ( 04’.25” )

RÖPORTAJ 3 - EMİNE DEMİR UÇAR  ( 05’.50” )

MÜZİK - CEM ADRİAN – ELA GÖZLÜM ( 05’.57”  MÜZİK FONA DÜŞER )  

SUNUCU - Yıllarca uzak, yollarca uzun mesafeleri kat etmeli. Dışarıda akıp giden bir hayat var. Ona nasıl yetişmeli? ( 06’.07” )

MÜZİK - CEM ADRİAN – ELA GÖZLÜM ( 06’.13” )

RÖPORTAJ 4 - EMİNE DEMİR UÇAR  ( 07’.11” )

MÜZİK – HAZAL ÇAĞLAR – ELA GÖZLÜM ( 07’.15” MÜZİK FONA DÜŞER )

SUNUCU - Yağmurları bekleyen bir çınarım, şu dünya ormanında. Umutsuzluğun üstüne yağsa, yıkansa zihinler.  Ve buluştursa bizi, gök kuşaklı günlerde ( 07’.27” )

MÜZİK – HAZAL ÇAĞLAR – ELA GÖZLÜM ( 07’.32” MÜZİK FONA DÜŞER )

RÖPORTAJ 5 - EMİNE DEMİR UÇAR  ( 08’.33” )

MÜZİK – KUTSİ – ELA GÖZLÜM ( 08’.40” MÜZİK FONA DÜŞER )

SUNUCU - Başka dünyalar, hayatlar var biliyorum. Geçmişin izlerini sürerken günü yaşamalı. Yorgun ama yılmış değilim. Dünü güne ekler ve devam ederim.  ( 08’.54” )

MÜZİK – KUTSİ – ELA GÖZLÜM ( 09’.01 ”)

RÖPORTAJ 6 - EMİNE DEMİR UÇAR  ( 09’.31 ”)

MÜZİK - CEM ADRİAN – ELA GÖZLÜM ( 09’.56 ”)

Radyo Belgeseli