Deniz BAYRAMOĞLU

Deniz BAYRAMOĞLU

Gazeteci, TV programı sunucusu. 1975, Malatya doğumludur. 1993'te İstanbul Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü'ne girdi. Üç yıl sonra gazeteci olmak için eğitimine ara verdi. Daha sonra 2005 yılında Çevre Mühendisliği Bölümü'ne tekrar başladı. Gazeteciliğe1995 yılında başladı. İlk iş yerinde dış haberler muhabirliği ile başlayan kariyeri dış haberler editörlüğü ve yazı işleri müdürlüğü ile devam etti. 1997 yılında önce Financial Times ile ortak çıkan Liberal Bakış gazetesinde borsa haberleri yapmaya başladı. 6 ay sonra döneminin en dikkat çekici gazetesi olan Yeni Yüzyıl’da borsa muhabirliğine devam etti. Burada özellikle imzasız yayınlanan ve borsa operasyonlarını deşifre ettiği kulis köşesi “Insider” ile dikkat çekti.

Sabah grubunun Yeni Yüzyıl’ı satmasının ardından grupta kaldı ve aynı işi Sabah gazetesinde devam ettirdi. Sabah gazetesi borsa editörlüğü görevinden kısa bir süre sonra Yeni Binyıl gazetesinin kuruluşunda ekonomi editörü olarak görev yaptı. Yazılı basın kariyeri sırasında Türkiye’nin önde gelen şirketlerinin tepe yöneticileri, ekonomi bürokrasisi, ekonomiden sorumlu bakanlar, Avrupa ve ABD’nin önde gelen şirketleri, ekonomi bakanları, ECB ve FED de dahil olmak üzere Merkez Bankası başkanları, ünlü fon yöneticileri v.d. ile röportajlar yaptı. Çok sayıda meslek örgütü ve sivil toplum kuruluşu tarafından yılın en iyi ekonomi muhabiri ödülüne layık görüldü.

2000 yılında ise yazılı basından görsel basına geçti. 2000-2002 yılları arası CNN TÜRK televizyonunda borsa yorumcusu-muhabiri olarak görev aldı. 2002-2004 yılları arasında Ahu Özyurt ile birlikte “İş Yemeği” programını hazırlayıp sundu.

2004-2006 yıları arasında ise 10 yıldır sürdürdüğü ekonomi gazeteciliğine ara verip haber merkezinde çalışmaya ve CNN TÜRK’ün sabah haberlerini sunmaya başladı. 2006 yılında ise 1 boyunca CNN TÜRK’ün marka siyaset-ekonomi programı “Parametre”yi Enis Berberoğlu, Bilal Çetin ve Erdal Sağlam ile sundu.

2008 yılında vatani görevi için CNN TÜRK’ten ayrıldı. 2010-2012 yılları arasında CNN TÜRK’te “Bugün” haber kuşağını hazırlayan ve sunan Deniz Bayramoğlu burada yine CNN TÜRK’ün sabah programı olan ‘Güne Merhaba’yı hazırlayıp sundu.

Bayramoğlu, Suriye savaşının ilk yılında Halep kentine giren ilk Türk Gazeteci oldu. Muhaliflerin 30 Şii hacı adayını rehin aldığı olayı, dünyaya ilk duyuran gazeteci oldu. Ve yine bu isimlerle ilk röportajı yaptı. 2002-2004 yılları arasında Hurriyet.com.tr’de borsa ve ekonomi yazıları yazdı. Hurriyet.com.tr’nin ardından yazılarına Finansal Forum ve Referans gazetelerinde devam etti. Halen çeşitli günlük ve haftalık yayınlar için yazılar kaleme almaya devam ediyor.

9 Mayıs 2020 tarihinden itibaren Kanal D Ana Haber’in başına geçen Deniz Bayramoğlu, Ece Üner ile evlidir. İyi derecede İngilizce bilmektedir.