Acar ACARTÜRK

Acar ACARTÜRK

1967 yılında Ankara’ da doğmuştur.

Öğrenim hayatını Ankara’da sürdürmüş ve tamamlamıştır. 

Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi mezunu olan Acar Acartürk; 1989 yılından Türkiye Radyo Televizyon kurumunun açmış olduğu Spikerlik sınavını kazanarak Antalya Radyosunda göreve başlamıştır. 1991 yılında Ankara Radyosuna tayin olmuştur ve halen Spiker kadrosuyla burada görevini sürdürmektedir. Kendisi o tarihten bu yana TRT kanallarında pek çok Radyo ve Televizyon programı sunmuş ve sunmaktadır.

Ayrıca ulusal ve uluslararası üst düzey protokol katılımı olan sayısız medya açılışı, paneller, sempozyumlar, resmi geceler, resmi bayram törenleri sunmuş, halen sunmakta ve deneyimi ve tecrübesiyle bu konuda ülkemizde Protokol sunucuları arasında tercih edilmektedir.

Bu birikimlerini ; kamusal alanda vermiş olduğu eğitimlerden edindiği tecrübelerle de kesiştiren deneyimli sunucu; “Spikerlik –Sunuculuk, Hitabet, Kurumsal Hitabet, Topluluk Karşısında Konuşma, Etkili Ve Güzel Konuşma” konularında TRT bünyesinde mesleki seminerler de vermektedir.

Şu anda TRT FM kanalında 10.00 – 12.00 saatleri arasında canlı olarak yayınlanan FREKANS programının yapımcılığını ve sunuculuğunu sürdürmektedir. Ayrıca bu programı stüdyo dışına çıkararak çeşitli şehirlerde, özel günlerde; “TRT FM HER YERDE” sloganıyla halkla buluşturmakta, özellikle Anadolu’nun farklı illerindeki üniversitelerde öğrencilerle buluşmak suretiyle gençlerle bir araya gelmektedir. TRT Akademi bünyesinde düzenlenen ve Radyo Dairesi Başkanlığının çözüm ortaklığıyla gerçekleştirilen yayıncılık eğitimlerinde de görev alan Acartürk, Kamusal yayıncılık adına yeni profesyonel bir canlı yayın anlayışını özellikle İletişim Fakültelerinde okuyan öğrencilerle tanıştırmakta ve onlara Radyo yayıncılığı, Spikerlik-Sunuculuk eğitimlerini canlı yayın ve atölye çalışmaları eşliğinde vermeyi sürdürmektedir.