M. Bora DURMUŞOĞLU

M. Bora DURMUŞOĞLU

Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümü mezunu olan M. Bora Durmuşoğlu, 2001 yılında başladığı çalışma hayatı boyunca yerel işletmelerin kurumsallaşması, imaj yönetimi, marka oluşturma, medya ilişkileri, lisanslı ürünler ve e-ticaret faaliyetleri ile ilgili özel sektörün çeşitli kademelerinde yöneticilik yapmıştır.

2007 yılından itibaren yabancı çizgi karakterlere, sinema ve müzik ikonlarına ait lisanslı ürünlerin Türkiye’deki e-ticaret sitelerine tedarik edilmesi ile ilgili ticari faaliyetlerde bulunmuştur.

TRT’deki görevine 2017 yılında lisans müdürü olarak başlayan ve daha sonra genel sekreter olarak atanan M. Bora Durmuşoğlu, “TRT’nin yerli dizi ve çizgi filmlerinin lisanslı ürünlerinin piyasaya sürülmesi” projesini yönetmiş, beyaz perdede izlenme rekorları kıran Rafadan Tayfa başta olmak üzere TRT Çocuk’ta yayınlanan yerli çizgi dizilerin sinema sektörüne kazandırılması çalışmalarını yürütmüştür. 2019 yılından bu yana TRT Çocuk Kanal Koordinatörü olarak görevini sürdürmektedir.