Ondokuz Mayıs Üniversitesi Atölye Çalışmaları 25-26 Aralık

 

TRT Akademi çalışmaları kapsamında akademi ve medya dünyası arasında yeni bir köprü oluşturmayı hedeflediklerini söyleyen Ekrem Özdemir “TRT, tecrübesini hem kamu kurumlarıyla hem üniversite öğrencileriyle hem de dünya ile paylaşan bir kurumdur. Bu amaçla 2015 yılında Eğitim Dairesi Başkanlığı Medya Eğitim Koordinatörlüğü bünyesinde TRT Akademi oluşturuldu. Bu doğrultuda hareket eden kanalımızda çıkarmış olduğumuz akademi dergisi ile yeni bir süreç başlattık ve okulları gezmeye, geleceğin iletişimcilerine bilgi ve deneyimlerimizi anlatmaya başladık.” şeklinde konuştu.

İletişim fakülteleri ziyaretlerinin 2 sene öncesine dayandığını söyleyen Özdemir “Bizim şu an bu çalışmaları yapmamızın altında yatan temel sebep koordinatörümüz Sayın Abdurrahman Çakır ‘ın bizden iletişim fakülteleri için projeler istemesidir.” dedi.

Yaptıkları istişareler sonucunda okulları bilgilendirme amaçlı gezip, konferanslar düzenleme ile ilgili projede karar kıldıklarını belirten Özdemir “ Bizim amacımız her iletişim fakültesi öğrencisinin anlatacağımız bu bilgilerden mahrum kalmaması ve meslek hayatına daha bilgili başlamasını istememizdir.” diye söyledi.

Sözlerini iki farklı yarışma duyurusu ile sonlandıran Özdemir “TRT Televizyon Dairesi Başkanlığı’nın düzenlediği iki yarışma ile ilgili size bilgi vermek istiyorum. Birincisi bu sene 11. si düzenlenecek olan ‘TRT Belgesel Ödülleri’ isimli yarışmamız. Bu yarışmamız uluslararası bir yarışma ve 60 ülkeden eserler geliyor. Öğrenci kategorisinde sizler de bu yarışmaya katılabilirsiniz. İkinci olarak ise bu sene 5.sini düzenleyeceğimiz ‘TRT Geleceğin İletişimcileri ‘ yarışmamız. Bu yarışmayla bizler geleceğin iletişimcilerini görme adına iyi bir imkâna sahip oluyoruz. Sizler de kendinizi burada tanıtıp iyi bir yerlere gelebilme imkânına sahip olabilirsiniz. Umarım katılırsınız çünkü TRT’nin tecrübelerini bir araya getirip onlardan yararlanmak sizler için olduğu kadar bizim için de çok güzel ve mutluluk verici olacaktır.” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Geçmiş Yıllarda Kazananlar

Kimler Katılabilir?

Türkiye, Balkanlar, Orta Asya ülkeleri ile KKTC üniversitelerinin iletişim alanında eğitim gören lisans öğrencisi...

Yarışma Kategorileri

Radyo Yayıncılığı, Televizyon Yayıncılığı, Sesli - Görüntülü Habercilik, İnternet Yayıncılığı

Jüri Üyeleri

Jüri üyeleri TRT Kurumundan ve medya alanındaki uzman kişi ve akademisyenlerden oluşturulmaktadır.

Katılım Koşulları

Radyo Yayıncılığı, Televizyon Yayıncılığı, Sesli - Görüntülü Habercilik, İnternet Yayıncılığı

Hakkımızda

TRT Kurumu, “Gençlere önem vermek geleceğe önem vermektir” ilkesinden hareket ederek TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışmasını başlatmıştır. Radyo Yayıncılığı, Televizyon Yayıncılığı, Sesli - Görüntülü Habercilik, İnternet Yayıncılığı olmak üzere dört ana dalda düzenlenecek yarışmaya; ülkemizin yanı sıra Balkanlar, Orta Asya ülkeleri ile Kuzey Kıbrıs Türk... Cumhuriyeti’ndeki... üniversitelerde iletişim alanında eğitim gören lisans öğrencisi katılabilir.

ödül

TRT, Geleceğin iletişimcilerine kucak açıyor

Kurumumuz, gençlere yeni fırsatlar tanımak amacıyla oluşturduğu bu yarışma için, bir ödül heykelciği tasarladı. TRT ülkemizin yayıncılık alanındaki en köklü kurumu olduğu gerçeğini, ‘ağaç’ figürü ile yansıtmayı amaçladı. Kökleri geçmişe dayanan bu ağacın dalları, geleceğe uzanmaktadır. Heykelciğin giderek genişleyen sarmal yapı büyümeyi, dönüşümü ve sonsuzluğu tasvir etmektedir.

Ortaya çıkan ağaç figürünün dalları arasında yer alan çemberler, yaradılışın mükemmelliğini, çemberlerin sayısı da yarışmada yer alan 4 ana kategoriyi temsil etmektedir. Ağacın üstünde yer alan siyah küre ve üzerinde yer alan TRT yazısı, kurumumuzun, bu organizasyonun ev sahibi ve Türkiye’de yayıncılığın çekirdeği oluşunu sembolize etmektedir.

Türkiye ve dünyadaki en büyük yayıncılık okullarından/ekollerinden biri olan TRT, sizleri bu misyonla tasarlanmış ödül heykelciği ile buluşmaya davet ediyor.

TRT, GEÇMİŞTEN GELECEĞE…